środa, 24 października 2018

  

Szkoła Podstawowa

im. Władysława Orkana

w Niedźwiedziu

  
Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2018-06-11
Gimnazjum Haus Overbach (GHO) w Jülich, Nadrenia Północna - Westfalia zostało szkołą partnerską Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu. GHO w tym roku obchodziła 100-lecie swojej działalności. Jej priorytety to przedmioty STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), muzyka i sport.

Mieści się w pięknym starym campusie, ale posiada też supernowoczesny budynek, tak zwany budynek inteligentny, wybudowany 10 lat temu, w kórym mieści się Science College. Szkoła liczy około 1000 uczniów uczących się od klasy 4 do matury.

Link do strony GHO


Kampus szkolny Gymnasium Haus Overbach

Dziedziniec główny kampusu

Staw okalający kampus z dwóch stron

Ultranowoczesny budynek Science College

Przed budynkiem Science College
 


Szkoła uczestniczy od 10 lat w programie JIA (Junior Ingenieur Akademie) wraz z 97 innymi szkołami w Niemczech. Program finansowany jest przez fundację Deutsche Telekom Stiftung we współpracy z Pädagogischer Austauschdienst. Nasza szkoła została jej partnerem dzięki udziałowi p. Mariana Talara, nauczyciela fizyki, informatyki i matematyki, w corocznym podsumowaniu tego programu, które odbyło się w Paderborn, w Niemczech, w kwietniu tego roku. Udział w tym wydarzeniu był możliwy dzięki zaproszeniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Na seminarium kontaktowym w Paderborn, p. Talar przedstawił swój projekt Meteo Pi, który spodobał się przedstawicielowi GHO, p. Peterowi Dohmenowi i który zaprosił go na wizytę przygotowawczą do Jülich, która odbyła się w dniach 6 - 9 czerwca.

Na zdjęciu od lewej: P. M. Dohmen - partner koordynator, L. Talar - nauczyciel SP Niedźwiedź, T. Vogelsang - Dyrektor GHO, M. Talar - koordynator SP Niedźwiedź.

Podczas wizyty przygotowawczej, w której wzięła udział także p. Lidia Talar, nauczyciel chemii i języka niemieckiego zostały omówione dalsze działania i zostały ustalone ogólne ramy współpracy. W ramach tej współpracy uczniowie obydwu szkół będą realizować w ciągu dwóch lat wspólne projekty techniczne i odwiedzą się wzajemnie podczas realizacji tych projektów. Z obydwu stron mogą to być grupy nawet do 20 uczniów. Koszty podróży i koszty urządzeń technicznych potrzebnych do realizacji projektu pokryje Deutsche Telekom Stiftung i Pädagogischer Austauschdienst. We wrześniu b.r. odbędzie się jeszcze rewizyta partnerów z Niemiec w naszej szkole, a projekty techniczne zaczną być realizowane najwcześniej od lutego przyszłego roku i potrwają do lutego 2021 roku.

« powrót
Archiwum:         
Licznik odwiedzin

Liczniki

Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
Maciuś
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Program "MIśki"
Program "MIśki"
 
CMS Tractable by Marketing Studio