sobota, 25 maja 2019

  

Szkoła Podstawowa

im. Władysława Orkana

w Niedźwiedziu

  
Wybór języka
wersja polskaenglish versiondeutsch version

Aktualności

2018-06-11
Gimnazjum Haus Overbach (GHO) w Jülich, Nadrenia Północna - Westfalia zostało szkołą partnerską Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu. GHO w tym roku obchodziła 100-lecie swojej działalności. Jej priorytety to przedmioty STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), muzyka i sport.

Mieści się w pięknym starym campusie, ale posiada też supernowoczesny budynek, tak zwany budynek inteligentny, wybudowany 10 lat temu, w kórym mieści się Science College. Szkoła liczy około 1000 uczniów uczących się od klasy 4 do matury.

Link do strony GHO


Kampus szkolny Gymnasium Haus Overbach

Dziedziniec główny kampusu

Staw okalający kampus z dwóch stron

Ultranowoczesny budynek Science College

Przed budynkiem Science College
 


Szkoła uczestniczy od 10 lat w programie JIA (Junior Ingenieur Akademie) wraz z 97 innymi szkołami w Niemczech. Program finansowany jest przez fundację Deutsche Telekom Stiftung we współpracy z Pädagogischer Austauschdienst. Nasza szkoła została jej partnerem dzięki udziałowi p. Mariana Talara, nauczyciela fizyki, informatyki i matematyki, w corocznym podsumowaniu tego programu, które odbyło się w Paderborn, w Niemczech, w kwietniu tego roku. Udział w tym wydarzeniu był możliwy dzięki zaproszeniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Na seminarium kontaktowym w Paderborn, p. Talar przedstawił swój projekt Meteo Pi, który spodobał się przedstawicielowi GHO, p. Peterowi Dohmenowi i który zaprosił go na wizytę przygotowawczą do Jülich, która odbyła się w dniach 6 - 9 czerwca.

Na zdjęciu od lewej: P. M. Dohmen - partner koordynator, L. Talar - nauczyciel SP Niedźwiedź, T. Vogelsang - Dyrektor GHO, M. Talar - koordynator SP Niedźwiedź.

Podczas wizyty przygotowawczej, w której wzięła udział także p. Lidia Talar, nauczyciel chemii i języka niemieckiego zostały omówione dalsze działania i zostały ustalone ogólne ramy współpracy. W ramach tej współpracy uczniowie obydwu szkół będą realizować w ciągu dwóch lat wspólne projekty techniczne i odwiedzą się wzajemnie podczas realizacji tych projektów. Z obydwu stron mogą to być grupy nawet do 20 uczniów. Koszty podróży i koszty urządzeń technicznych potrzebnych do realizacji projektu pokryje Deutsche Telekom Stiftung i Pädagogischer Austauschdienst. We wrześniu b.r. odbędzie się jeszcze rewizyta partnerów z Niemiec w naszej szkole, a projekty techniczne zaczną być realizowane najwcześniej od lutego przyszłego roku i potrwają do lutego 2021 roku.

« powrót
Archiwum:         
Licznik odwiedzin

Liczniki

Logowanie do LIBRUSa
Logowanie do LIBRUSa
Meteo Pi
Meteo Pi
Aktualny stan powietrza
w okolicy szkoły
Szczegóły-kliknij
Nie dla smogu
Must
Must
Jeżdżę z głową
Maciuś
EU-HOU
Gmina Niedźwiedź
Obrazek odnośnik do Comeniusa
SURSUM CORDA
SURSUM CORDA
Mistrzowie kodowania
Mistrzowie kodowania
Konkurs informatyczny
Konkurs informatyczny
Program "MIśki"
Program "MIśki"
Adres www tej strony
 
CMS Tractable by Marketing Studio